fbpx
uk [email protected] 063-5-900-900
uk [email protected] 063-5-900-900

На Говерлу одним махом! Зимове сходження | 13 березня

0
Ціна
1,250 Грн
Ціна
1,250 Грн
Ім'я Прізвище**
Номер телефону*
Адреса електронної пошти**
Ваш Запит**
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

11692

Є питання?

Не соромтеся зателефонувати нам. Ми – команда експертів, і ми раді вам допомогти.

Одеса: 073-9-900-900
Львів: 063-5-900-900
Миколаїв: 073-1-900-900
Вінниця: 067-2-900-900

[email protected]

3 дні 2 ночі
Доступність : Дивіться список нижче
Львів
Говерла
Мін. вік : 0+
Галерея

Місце Виїзду & Повернення

Пам’ятник Данилові Галицькому (площа Галицька) (Google Map)

Час Виїзду

08:00

Ціна Включає

  • проїзд автобусом євро-класу
  • проживання 2 ночей на турбазі Заросляк
  • супровід гіда
  • послуги інструктора
  • спеціальне екіпірування: льодоруб, мотузки
  • сауна

Ціна Не Включає

  • вхідні квитки: екологічно-пізнавальна стежка “На гору Говерлу”: 30 грн – загальний, студентський, пенсійнй; 15 грн – для школярів.
  • харчування
  • особисте екіпірування (відповідне взуття, вітрівки, окуляри, бохіли)

Виїзди

  • 13.03.2020

Опис

Говерла є найвищою вершиною Чорногірського кряжу і найвищою горою України. Висота її 2061 м. Розташована гора у центральній частині Чорногори і нагадує доволі правильну піраміду.

Увесь кряж та вершина складені з пісковиків, котрі місцями під дією вітру перетворилися у великі осипища. На північних схилах між Говерлою та сусідньою вершиною Брецкул (1945 м) залишився у спадок каровий цирк з виразними льодовиковим ложем та боковою мореною. Льодовики відступили від Чорногори 12 тисяч років тому, залишивши по собі альпійську тундру, на якій випасалися величезні стада зубрів та оленів. Велику територію зайняли оселища альпійської сосни. Власне назва Чорногора і походить від темно-зеленого забарвлення хвої альпійської сосни, яка на сьогодні покрила непрохідним шатром усі схили кряжу. Назва гори Говерла походить найвірогідніше з румунської (біла гора). Втім, у практиці гуцулів, поняття вершини немає, є лише полонина. Власне від назви полонини і походить назва гори.

На схилах Говерли бере початок річка Прут. Річка починається з маленького струмка, що сочиться з-під каменя на висоті 1550 м. Через якихось сто метрів до нього приєднуються інші струмки і за сотню метрів із першого карового цирку потічок спадає величним водоспадом. Це одне з найгарніших місць Чорногори. Нижче водоспадів починається альпійське смерекове криволісся, яке поступово переходить у праліс, тобто ліс, у котрому ніколи не проводилися лісозаготівлі. Далі, якщо рухатися стежиною на схід, то через 30 хвилин ви натрапите на інший каровий цирк, що розташований біля підніжжя гори Брецкул, що називається Цибульник. Тут гірські потоки стишують свій швидкий плин і спокійно стікають у долину, де приєднуються до Прута. Ранньою весною з Цибульника можна побачити сліди лавин, що сходять в Брецкула. У цю пору туристам небезпечно здійснювати сходження.

Сніг у Чорногорі випадає як правило ще у жовтні. Проте теплі вітри не дають йому довго затримуватися. Найбільша кількість опадів випадає у березні та червні. Така циклічність пов’язана з циклічними змінами температур, коли активні циклони охоплюють Центральну Європу і починають протидіяти антициклонам, що надходять зі сходу.

Сніг на Чорногорі затримується до середини червня. Туристи у той час можуть милуватися мільйонами крокусів, що вкривають фіолетовим покривалом полонини. На початку червня зацвітають і рододендрони. Вони яскравими малиновими плямами вкривають схили кряжу. У той час усі чорногірські потоки стають кришталево чистими і з них можна пити цілющу воду. До речі, на південних відрогах Чорногори у басейні  Білої Тиси є чимало буркутів – газованих мінеральних джерел.

Ще сто років тому гори були освоєні значно краще, ніж сьогодні. Отари овець налічували тисячі голів. Практично кожен гуцул мав кілька десятків  маржини (овець та кіз). Він кожної весни відправляв у гори худобу літувати. У XIX століття було прокладено у горах безліч доріг до сироварень – промислом, яким займалися колоністи – осілі чехи та тірольці.

У Першу світову війну ці дороги використовувалися для тилового забезпечення фронту, що проходив по Чорногірському кряжі.

Зазвичай більшість туристичних груп намагаються піднятися на вершину по так званих класичних маршрутах: по північному гребені, по північно-східному гребені та західному гребені. Перші два стартують з галявини, що поруч з турбазою Заросляк. На західний гребінь піднімаються зазвичай з урочища Козьмещик, або ж з «перемички» – пониження Чорногірського хребта між вершинами Петрос та Говерлою. Ідучи цим маршрутом, рятувальники на висоті 1800 м встановили невеличкий аварійний будиночок. Це на випадок негоди чи ураганного вітру, який тут буває дуже частим явищем.

З півдня підйом важкий, оскільки усі схили густо порослі альпійською сосною, яку гуцули називають жерепом.

Тривалість сходження на вершину з поверненням з бази Заросляк триває орієнтовно 4 години. Зимою сходження  є вкрай небезпечним через лавини та обледеніння схилів. Без досвідченого провідника самотужки зійти на Говерлу не варто. У цей час ви можете піднятися із Заросляка на сусідню панорамну вершину  Козьмеска та провести чудову фотосесію. З цієї вершини відкривається чудова панорама довколишніх гір. Говерла ж перед вами постане у всій величі та красі.

З урочища Козьмещик сходження з поверненням триватиме дещо довше – до 6 годин. Але, якщо ви піднялися у добру погоду і ніде не видно грозових хмар, можна з вершини помилуватися панорамою гір.

Тільки не зловживайте високогірним сонцем – воно не для засмаги, воно обпікає.

Програма

День 1

8:00 виїзд зі Львова від пам’ятника Данилові Галицькому

12:00 зупинка у Яремчі біля водоспаду: кава, сувеніри

15:00 прибуття на турбазу Заросляк, біля підніжжя Говерли

18:00 інструктаж керівника сходження, лекція про безпеку в горах. Відпочиваємо, прогулянка до джерела та на Метеостанцію.

День 2

8:00 сніданок

9:00-18:00 сходження

19:00 вечеря, сауна

День 3

8:00 сніданок

10:00-14:00 підйом на полонину Пожижівська (хто чується в силі)

16:00-23:00 переїзд у Львів

Тривалість маршруту: 600 км в автобусі (з екскурсійним супроводом), 4 км сходження.
 Говерла – достатньо відвідувана гора взимку, тому стежина там протоптана. Підйом технічно і фізично нескладний, піднятися на вершину може кожна здорова людина.

Перепад по вертикалі – 750 м.

Зі собою бажано мати термос, легкий перекус, воду.

Одяг:

– гірсько-лижний костюм, теплі рукавиці, головне вбрання (щоб закривало вуха і не спадало при поривах вітру);

– бажано термобілизну;

– тепле взуття з рифленою підошвою;

– лижні палиці, окуляри;

– бажано бохіли (захищають від потрапляння снігу у взуття);

Мапа

1 турист(ів) переглядають цей тур прямо зараз!

GDPR